Diagnostyka astmy w pigułce

ASTMA – co to znaczy?
Astma to choroba, która charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym w obrębie dróg oddechowych. W tym schorzeniu oskrzela nadmiernie reagują na działanie różnych czynników (m.in. alergenów, zimnego powietrza, dymu tytoniowego, uprawiania wysiłku fizycznego).

Życie z astmą – to normalne!

Najlepszym sposobem radzenia sobie z astmą jest unikanie czynników wyzwalających, przyjmowanie leków zapobiegających objawom i przygotowanie się do leczenia napadów astmy. Wiele osób prowadzi normalne życie z astmą, jeśli choroba ta jest właściwie prowadzona. Z dobrym planem leczenia i zaleceniami otrzymanymi od lekarza możesz nadal wykonywać swoje ulubione aktywności.

Koronawirus a inne choroby

Szczególnie niebezpieczne jest używanie e-papierosów przez dzieci oraz młodzież. Nikotyna jest związkiem wysoce uzależniającym a układ nerwowy rozwija się do około 25 roku życia. Wystawienie młodych osób na jej działanie może mieć poważne konsekwencję w postaci długotrwałych niszczących efektów wpływających na rozwój mózgu i wysokiego ryzyka wystąpienia nałogu tytoniowego.